Żabka i pingwinek

Żabka i pingwinek dla chłopców i dziewczynek

Zapewne większość z nas, zapytana o ulubioną porę dnia, z pewnością odpowie: poranek. Nie ma się czemu dziwić – wszak to czas, kiedy można spokojnie usiąść, zjeść śniadanie, wypić kawę, poczytać gazetę i... dowiedzieć się czegoś nowego.

Właśnie ze względu na to ostatnie – dziennikarki z pism o tematyce poradnikowej i kobiecej licznie zjawiły się w warszawskiej restauracji Grand Kredens na śniadaniu prasowym pt: „Żabka i pingwinek dla chłopców i dziewczynek”, zorganizowanym przez IMR advertising by PR.

Ten najważniejszy w ciągu dnia posiłek serwowała tego poranka firma MacKar – producent znanych i lubianych kosmetyków dla dzieci i niemowląt z serii Skarb Matki, przedstawiając jednocześnie dwa swoje nowe produkty. Były to: mydełko pod prysznic o zapachu arbuza z wizerunkiem żabki oraz krem na zimę z filtrem UV o zapachu mleka i wanilii z pingwinkiem.

Zaciekawione dziennikarki przywitał – znany z wcześniejszych spotkań prasowych organizowanych przez IMR advertising by PR – Paweł Hajnos, który tym razem wcielił się w postać ogrodnika rodem z Egiptu. Strzałem w dziesiątkę okazała się bajkowa animowana prezentacja, która skutecznie przyciągnęła uwagę zebranych. Gdy w powietrzu unosiła się delikatna i subtelna woń wanilii, zgromadzeniu usłyszeli historią o złej czarownicy, która zamieniła królewicza w pingwinka, a królewnę w żabkę. Na szczęście, jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło: dzieci powróciły do swoich postaci – uratowane przez królewskiego ogrodnika, a zła wiedźma zniknęła. Dziennikarki odetchnęły z ulgą.

Niezwykle ciekawe losy firmy, której historia sięga 1947 roku, przedstawił jej prezes – Dariusz Makarczyk, a córka Paulina (kieruje firmą wraz z ojcem) przybliżyła zebranym oba nowe produkty, czyli mydełko pod prysznic oraz krem na zimę z filtrem UV.

Po takiej dawce wiedzy, której z pewnością nie da się włożyć między bajki, dziennikarki zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą była wielka pluszowa żaba w koronie, symbolizująca zaklętą królewnę. Pytanie konkursowe nie sprawiło odważnej ochotniczce żadnych problemów - bez trudu wymieniła większość kosmetyków dla dzieci i niemowląt z serii Skarb Matki.

Zwieńczeniem spotkania była długo oczekiwana poranna uczta, podczas której dziennikarki mogły wybierać spośród waniliowych babeczek, wyśmienitej kawy i wszystkiego, o czym można tylko zamarzyć w zimowy poranek. Śniadanie uświetnił mini koncert kwartetu saksofonowego, którego członkiem jest Paweł – brat Pauliny Makarczyk.